Dziś ponownie kontynuacja cyklu o AAC. Mocno się wkręciłam, nie będę ukrywać! 😉 Będziemy rozmawiać m.in. o tym, co daje dawanie wyboru dziecku w terapii. Serdecznie zapraszam do lektury!
Czytaj dalej...AAC jako wsparcie komunikacji, rozumienia oraz rozwoju mowy
W tej części chciałabym opisać strategie i narzędzia pracy wykorzystywane w AAC, które mogą być elementami terapii logopedycznej. Głównym kryterium ich wyboru było to, że mogą być doskonałym wsparciem komunikacji, rozumienia, wzmocnienia przekazu werbalnego nadawcy komunikatu oraz rozwoju mowy.
Czytaj dalej...Terapia AAC. Moje pierwsze kroki i wstęp do rozważań.
Czy wiesz czym jest terapia AAC? Jakie skojarzenia Ci się nasuwają? Jakie jest Twoje zdanie na temat tej metody? Moja perspektywa przez lata ewaluowała. Jesteś ciekawa co się zmieniło i jak teraz patrzę na AAC? Dużo pytań, prawda? Zapraszam!
Czytaj dalej...Mata edukacyjna. Kreatywny rozwój mowy dziecka!
Kiedy naszemu Ryśkowi fizjoterapeutka zaleciła leżenie i zabawy na podłodze, długo nie czekałam i poszłam na zakupy do ulubionego Alledrogo. Pod hasłem „mata edukacyjna” znajdziesz dużo wyników. Ale przecież my terapeuci przecież wiemy co najlepsze dla naszych dzieci! 😉
Czytaj dalej...Święta… Czyli dobry czas na ćwiczenia fleksji!
Dawno nie było tu wpisu po prostu z pomysłem na ćwiczenie logopedyczne. Takie „zwykłe ćwiczenia”… Dziś chciałabym połączyć Boże Narodzenie, św. Mikołaja i ćwiczenia fleksji. Uważasz, że się nie da? Ho, ho, ho to Cię mile zaskoczę! Zapraszam 🙂
Czytaj dalej...Materiały logopedyczne, czyli sklep Logopasji!
Jeżeli jesteś „starą” i stałą bywalczynią bloga, to wiesz, że jest tu mnóstwo darmowych materiałów do pobrania. Ale dawno temu na Logopasji istniał także sklep, w którym były dostępne profesjonalne i bardzo dopieszczone materiały logopedyczne. Teraz po kilku latach od jego zawieszania, przeprowadzce do Polski i dużej liczbie pytań o gry postanowiłam wznowić działanie! 🙂
Czytaj dalej...Roczne dziecko w samolocie, czyli jak przetrwać podróż!
Każda podróż to fajna przygoda, ale z drugiej strony to też stres… zwłaszcza gdy masz roczne dziecko w samolocie! 🙂 W głowie kłębią się pytania co ze sobą zabrać na pokład, jak się ubrać, które miejsca są lepsze, jak klimatyzacja wpłynie na dziecko, jak z ciśnieniem, itd. Ale powiem Ci coś w sekrecie, że nie taki roczniak straszny, jak go malują i matka ma wielkie oczy… czy jakoś tak. Rzeczywistość może się okazać łaskawsza niż myślisz 🙂 Chcesz przeczytać jak było z nami? Zapraszam!
Czytaj dalej...Mowa rocznego dziecka – 4 złote zasady.
Aby móc mówić o sposobach rozwijających mowę z dzieckiem rocznym, trzeba mieć na względzie to, że na efekt pracuje się cały rok! Nie wystarczy kilka tygodni przed „roczkiem” zacząć „coś” robić. Wiem co mówię, bo jestem logopedą i od ponad roku mamą 😉 Chcesz wiedzieć co zrobić, aby mowa Twojego rocznego dziecka była adekwatna do norm rozwojowych? A może chcesz dowiedzieć się co mówić rodzicom, z którym współpracujesz jako terapeuta? Zapraszam!
Czytaj dalej...Staż logopedyczny – edycja 2!
Po zamknięciu naboru na pierwszy staż logopedyczny, dostałam mnóstwo zapytań czy będą kolejne edycje. Wtedy jeszcze tego nie wiedziałam. Nie miałam pojęcia jak to będzie, czy staż wypali, czy ktoś się zgłosi i dobrnie do końca, czy taka forma, jaką sobie wymyśliłam, ma sens i czy komukolwiek to się spodoba!
Czytaj dalej...Logopeda u dietetyka cz. 3
Powiem Ci, że jestem dumna, pisząc tytuł tego posta! Uważam, że razem z Asią we wcześniejszych częściach rozmowy przekazałyśmy Wam niezłą dawkę wiedzy, a to o czym mówimy w trzeciej części po prostu „rozwala system”! 😉
Czytaj dalej...