Jeżeli jesteś „starą” i stałą bywalczynią bloga, to wiesz, że jest tu mnóstwo darmowych materiałów do pobrania. Ale dawno temu na Logopasji istniał także sklep, w którym były dostępne profesjonalne i bardzo dopieszczone materiały logopedyczne. Teraz po kilku latach od jego zawieszania, przeprowadzce do Polski i dużej liczbie pytań o gry postanowiłam wznowić działanie! 🙂
Materiały logopedyczne – Co znajdziesz w sklepie?
Zacznijmy od tego dlaczego ruszamy w grudniu. Przecież to kiepski miesiąc, żeby coś zaczynać. Końcówka roku, wszyscy myślą o prezentach, świętach, choinkach, porządkach, przygotowaniach, Świętach, odpoczynku i podsumowaniu całego roku. A my wyskakujemy jak Filip z konopii 😉
Otóż, grudzień jest jeden z moich ulubionych miesięcy w roku (inne to maj, czerwiec, lipiec i sierpień 😉 …), ponieważ jest to miesiąc, w którym się rodziłam. Jest też zima, a ja bardzo lubię zimę i dodatkowo ma oficjalnie sporo dni wolnych! W tym roku grudzień jest też szczególny, bo kończę 35 lat. Dużo? Mało? Nie wiem. To po prostu okrągła liczba, a tak się w naszej kulturze przyjęło, że okrągłe liczby należy celebrować. No i właśnie sklep i zawarte w nim materiały logopedyczne to pewnego rodzaju, przyznam, że dość specyficzna, forma celebracji tego faktu.
Przycisk, który otworzy sklep 😉Podział materiałów logopedycznych na sklepie
Jest on dość prosty. Wszystkie materiały podzieliśmy na tzw. gry premium i gry „zwykłe”, choć również bardzo niezwykłe!
Gry premium są bardzo rozbudowane w swojej treści. Mają wiele przykładów, wiele wariantów podstawowych i dodatków. Graficznie są dla mnie dziełami sztuki, dopieszczonymi w każdym każdym calu.
Gry standardowe są materiałami, które na codzień wykorzystujemy z zespołem do prowadzenia zdalnej terapii logopedycznej. Z tego wynika, że te gry są nakierowane bardziej na przedstawienie dziecku konkretnej umiejętności, jej przećwiczenie i utrwalenie. Nie są tak rozbudowane jak gry premium, ale przecież nie byłabym sobą, gdybym w instrukcji do każdej z nich nie zaproponowała alternatywnych możliwości wykorzystania materiału. Wiesz pewnie, że jestem mistrzem w wyszukiwaniu kreatywnych rozwiązań. Zapewne znasz cykl wpisów na blogu pt. Ajtenatywy!
Podsumowując, zapewniam Cię, że każda gra, każdy materiał logopedyczny oddany Ci do dyspozycji jest sprawdzany w każdym milimetrze z setkami dziećmi. Jest skuteczny, w formie / treści zabawny, przewrotny a merytoryka, aż z niego kipi! Dlatego jeśli masz czas i ochotę, zerknij. Przekonasz się sama!
Plan co do sklepu jest taki, żeby od stycznia zacząć dodawać w nim kolejne materiały. Myślę, że kilka NOWYCH gier w miesiącu to realne założenie. Zobaczymy! 3-maj mocno kciuki!
Podziękowania!
Zapewne wychwyciłaś to, że momentami pisałam w liczbie mnogiej MY. Uważam, że to dobre miejsce by podziękować tym, którzy to MY tworzą.
W pierwszej kolejności chciałam podziękować Danielowi, mojemu mężowi, który technicznie i organizacyjnie przewodził całemu przedsięwzięciu. Ja totalnie nie jestem człowiekiem, który potrafi w sposób, jasny i czytelny systematyzować i planować działania z dokumentami, folderami, itd. Jeśli coś w Logopasji ma swoje logiczne i uzasadnione miejsce, to właśnie dzięki Danielowi. Muszę też wspomnieć, że niejednokrotnie, gdy ja potrzebowałam 1-2 godzin więcej na kwestie merytoryczne sklepu pomagał w opiece nad Ryśkiem!
Następnie chciałabym podziękować Marcie, która na co dzień jest osobą ogarniająca nasze biuro zdalnej terapii logopedycznej. Marta zajmuje się tworzeniem grafik, ich obróbką i pilnowaniem środowiska technicznego do pracy dla mnie. To ona wstawiała wszystko na sklep, opracowywała zdjęcia pomocy, sprawdzała moje treści w postach i instrukcje.
Teraz może nieco dziwna kwestia, ale chcę podziękować sobie, że systematycznie i konsekwentnie wykonałam powierzone mi zadanie i ze w gąszczu diagnoz, terapii, rozmów z rodzicami, prowadzeniem bloga i FB dałam radę wszystko poopisywać i przelać swoje pomysły na papier.
Dziękuję też rodzicom dzieci, którzy każdego dnia od ponad 10 lat testują to, co w mojej głowie się narodziło, a potem z grafikami przelaliśmy to na fizycznie istniejące gry, które w terapii po prostu pomagają i są skuteczne. Samym dzieciakom też oczywiście dziękuję 😉
Na końcu, choć to nie znaczy, że jest to mniej ważne, chciałabym podziękować Tobie za Twoją obecność na blogu, za przesłanie podziękowań po pobraniu darmowych materiałów i za Twoją chęć poszerzania swojej wiedzy i horyzontów. Wiem, że nie wiem wszystkiego, ale wiem, że tym co wiem mogę się z Tobą dzielić i pomagać Ci stawać się lepszym i bogatyszym o doświadczenia logopedą / terapeutą.
Jeszcze raz przycisk do sklepu! 😉